bezpieczny dom

Okres wakacyjny to czas, w którym wyjeżdżamy na urlop, by podładować akumulatory. Często jednak wiąże się także z koniecznością pozostawienia naszych domów i mieszkań bez opieki, co może zakłócać nasz wypoczynek. Jak więc zabezpieczyć dom przed włamaniem i zadbać o nasze dobre samopoczucie podczas urlopu?

O tym warto pomyśleć już na etapie budowy domu lub przeprowadzając wymianę okien i drzwi. Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie w stolarce okiennej i drzwiowej kontaktów magnetycznych Safe+, które umożliwiają bezpośrednie podłączenie ich do systemu alarmowego zainstalowanego w budynku. Jako pierwszy w Polsce system ten do oferty wprowadził pomorski producent stolarki okiennej i drzwiowej, firma Vetrex, która oferuje możliwość zamówienia wszystkich swoich produktów z tym zabezpieczeniem.

Safe + innowacyjne zabezpieczenie

Kontakt magnetyczny Safe + z bezpośrednim podłączeniem do centrali alarmowej stanowi unikatowe i doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o bezpieczeństwo swoje i swoich domów, a także najmłodszych domowników. Składające się z dwóch płytek magnetycznych Alnico 5 oraz obudowy z plastiku ABS, zabezpieczenie Safe+ jest fabrycznie montowane na profilu między ramą a skrzydłem okna lub drzwi, nie zakłócając przy tym ich estetyki. Dodatkowo kolorystyka Safe+ pozwala dobrać zabezpieczenie pasujące zarówno do jasnych, jak i ciemnych profili.

Jak działa Safe +?

Działanie zabezpieczenia Safe+ jest bardzo proste. Jak wyjaśnia Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. technicznych i rozwoju Vetrex Sp. z o.o., „Okna i drzwi Vetrex wyposażone w kontakt magnetyczny Safe+, wystarczy podłączyć do systemu alarmowego budynku, by zyskać pewność, że nasz dom jest bezpieczny. To innowacyjne rozwiązanie stanowi jednak nie tylko doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, ale również gwarantuje bezpieczeństwo dzieci, pozostawionych chwilowo bez opieki. Dzięki współpracy z centralami alarmowymi można uzyskać natychmiastowe powiadomienie o niepowołanym otwarciu okna. Ważne jest również, że specjalna konstrukcja kontaktronu Safe+ umożliwia ułożenie skrzydła okiennego w pozycji uchylnej bez włączania alarmu.”

Kontakt magnetyczny Safe+ posiada pętlę sabotażową. To wysokiej jakości zabezpieczenie, które stosunkowo od niedawna dostępne jest na polskim rynku, pracuje w temperaturze od -40°C do +70°C. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu Safe+ jest certyfikat CE, potwierdzający, że produkt ten spełnia wymogi określone w dyrektywach Unii Europejskiej oraz atest VdS.